Аналіз, проведений на замовлення Clean Energy Finance Corporation (CEFC), показав, що зелений водень незабаром стане конкурентоспроможним за вартістю для використання у важких автоперевезеннях, автобусах і віддалених секторах енергетики. Він, ймовірно, буде відповідати промисловим альтернативам вже через десять років.
У звіті, підготовленому глобальною консалтинговою компанією Advisian, було виявлено, що зелений водень швидко стає альтернативою багатьом видам палива. Це такі палива, які виробляються на основі нафти та мають високий потенціал, щоб стати життєздатним конкурентом викопному газу.

Аналіз показав, що поточні витрати на зелений водень становлять близько 3,88$ за кілограм при виробництві з використанням місцевих поновлюваних джерел електроенергії.
Але очікується, що ця вартість впаде значно нижче 2$ за кілограм до 2050 року, якщо не раніше. Поновлюваний водень, за прогнозами, стане найдешевшим джерелом водню, перевершуючи за вартістю як «сірий», так і «синій» водень, вироблений з використанням викопного палива.
У Advisian сказали, що до 2050 року чи раніше зелений водень, швидше за все, буде дешевшим джерелом енергії у ряді важких транспортних застосувань. Сюди можна віднести автобуси, гірничі транспортні засоби та авіацію. А також він буде конкурентоспроможним для використання у ряді галузей промисловості, таких як металургійні комбінати, виробництво метанолу та аміаку.
Цікаво, що оцінка показала, що зелений водень залишиться економічно непомірно дорогим для використання у легкових автомобілях і після 2030 року. При цьому електромобілі, ймовірно, швидко закріпляться на ринку, замінивши звичайні автомобілі з ДВЗ.
Генеральний директор CEFC Ян Лермонт сказав, що агентство замовило дослідження, щоб дати промисловості уявлення про можливості, які відкриває зелений водень.
Величезний ажіотаж викликає можливість створення зеленого водню для забезпечення чистішого та довговічного джерела енергії. Як і у випадку з будь-якої новою технологією, з часом витрати будуть знижуватися.
Advisian визначила три ключові тенденції, які сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності екологічно чистого водню. Перші дві очевидні – це зниження вартості електролізерів і зниження вартості відновлюваних джерел електроенергії.
Третя тенденція пов’язана з необхідними поліпшеннями у вартості будівництва водневих установок. Це також стосується і покращень, які можуть бути досягнуті шляхом підвищення ефективності експлуатації. Вони будуть досягнуті тільки завдяки досвіду реального впровадження проектів по екологічно чистому водню.
Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці