Volvo та Northvolt об’єднуються для створення заводу з виробництва акумуляторів

Шведська автомобільна компанія Volvo та шведський розробник і виробник акумуляторів Northvolt об’єднали свої зусилля для будівництва нового заводу з виробництва акумуляторів в Європі. Про це стало відомо 21 червня разом зі заяви автовиробника про плани продавати тільки повністю електричні автомобілі до 2030 року.

Volvo та Northvolt заявили, що у межах спільного підприємства вони побудують фабрику потенційною потужністю 50 гігават-годин у рік. Місце розташування майбутнього заводу ще не визначено, а виробництво планують розпочати у 2026 році.

Volvo та Northvolt об'єднуються для створення заводу з виробництва акумуляторів
Volvo та Northvolt об’єднуються для створення заводу з виробництва акумуляторів

Це дозволить Volvo, що з 2010 року належить китайському холдингу Geely Automobile, оснащувати близько 800 000 автомобілів у рік.

Європа нарощує зусилля, щоб стати більш автономною у секторі акумуляторів, хоча вона все ще дуже залежить від елементів, які виробляються в Азії.

Згідно з червневим звітом T&E, в Європі є проекти з будівництва майже 40 гігафабрик із сукупною річною потужністю 1000 ГВт-год та орієнтовною вартістю 40 мільярдів євро.

Партнери також мають намір відкрити у Швеції наступного року центр досліджень і розробок. Там будуть займатися розробкою «новітніх акумуляторних елементів наступного покоління та технологій інтеграції транспортних засобів».

Тим часом Volvo з 2024 року буде закуповувати 15 ГВт-год акумуляторних елементів у рік на шведському заводі Northvolt у Шеллефтео, який розташований на північному сході Швеції.

Виконавчий директор Volvo Car Group Хокан Самуельссон у своїй заяві зазначив: “Працюючи з Northvolt, ми забезпечимо постачання високоякісних, більш екологічних акумуляторних елементів для наших чисто електричних автомобілів. Тісна співпраця з Northvolt також дозволить нам посилити наші внутрішні можливості щодо розроблення автомобільних елементів.”

Угода ще не підписана, але відомо, що вона схвалена радами директорів Volvo та Northvolt.

Northvolt своєю чергою прагне стати найбільшим виробником акумуляторів для електромобілів в Європі. Компанія наразі вже встановила партнерські відносини з Volkswagen, BMW і Scania.

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...