Нові і оптимістичні законопроекти в Україні для електрокарів

Уряд хоче збільшити кількість вітчизняних виробників електрокарів: в Раді зареєстровані відповідні документи.
Однією з головних задач міністерства інфраструктури є стимулювання виробництва електроавтомобілів в Україні. В рамках цього в Верховній Раді було зареєстровано декілька законопроектів, які передбачають створення необхідних умов для будівництва вітчизняних машин з електричними двигунами, у тому числі спецтехніки та вантажівок. Також з цими документами значно розширюється перелік пільг для володарів електрокарів.
Використання «зеленого» транспорту – важливий крок на шляху до здоров’я нації та доброго стану екології. На даний момент в Україні налічується близько 46 тисяч електричних та гібридних авто, що є критично низьким показником, як для сучасного світу, тому уряд хоче прийняти ряд мір для збільшення кількості екологічних транспортних засобів. Найлегшим шляхом для досягнення цієї мети є здешевлення вартості машин та активний розвиток інфраструктури.
Міністр Інфраструктури повідомляє про початок змін, оскільки транспортною стратегією на період до 2030 року передбачене стимулювання експлуатації екотранспорту. Планується, що найближчого часу будуть оновлені її основні положення, зокрема щодо особливостей використання міського електротранспорту. Уряд хоче в декілька етапів замінити міський транспорт на електричний за рахунок залучення кредитних коштів на взаємовигідних умовах.
Не дивлячись на це, головною задачею залишається створення умов для виробництва вітчизняних електрокарів. Згідно до зареєстрованих в Раді законопроектів № 3476 і № 3477, до 3 грудня 2028 року оснащення та комплектуючі, що потрібні для виготовлення електротранспорту, звільняються від обкладання ПДВ та ввізним митом. А з 31 грудня 2033 року пропонується звільнити від оподаткування прибуток компаній, які отримали дохід від продажу електрокарів, двигунів на електричній тязі, акумуляторів та пристроїв для зарядки.

законопроекти в Україні для електрокарів
законопроекти в Україні для електрокарів


Крім цього, до 31 грудня 2025 року зберігається звільнення від ПДВ електрокарів (за чинним законодавством пільга діє до 2022 року) та додаються в перелік транспорту, на які діє пільга, автобуси, вантажівки та спецтехніка з електродвигунами.
Затвердження цих законопроектів дозволить зробити більш привабливими інвестиції в виробництво електричних транспортних засобів, зарядних пристроїв та деталей до них. Вони будуть стимулювати попит на “зелені” авто та дадуть змогу нашій державі стати одним з учасників європейського електромобільного ринку, одночасно зробивши електрокари світових виробників більш доступними для українців.

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...