NASA створює роботів, які здатні долати різні перешкоди

JPL – провідний центр робототехнічних досліджень NASA, який розробляє інноваційних роботів для відправки їх на Марс, Місяць, Юпітер та інші планети Сонячної системи.

Багато місцевостей містять такі перешкоди, як скелясті скелі, круті каньйони, лід. Оскільки людині складно їх подолати, дослідники намагаються розробити роботів, які можуть орієнтуватися в місцевості та витримувати всі складні випробування. 

NASA створює роботів, які здатні долати різні перешкоди
NASA створює роботів, які здатні долати різні перешкоди

Наразі JPL розробила складне програмне забезпечення для всіх відправлених марсоходів, що дозволяє зберігати контроль на Землі. Проте, вони також пишуть програмне забезпечення, яке дозволяє роботам якомога самостійніше їздити по марсіанській поверхні, розміщувати інструменти і використовувати свої камери та інші інструменти, щоб бачити та відчувати все, що відбувається навколо.

Щоб дослідити майбутні напрямки сонячної системи, вчені експериментують з різними конструкціями, використовуючи кінцівки та колеса. Найбільш відомими роботами дослідників є LEMUR, RoboSimian, Surrogate.

Чотириногий 64-пальчиковий марсохід під назвою LEMUR (Limbed Excursion Mechanical Utility Robot) був розроблений для масштабування скельних стін, стискаючи сотні крихітних гачків на кожному пальці. Цей тестовий проект призвів до нового покоління роботів, які можуть ходити, лазити, повзати і навіть використовувати захвати, як гекон, для кріплення до поверхонь.

Вчені також вражені креативним дизайном і впевненою роботою, яку продемонстрував RoboSimian на випробуваннях в DRC (DARPA Challenge). Проте, участь робота RoboSimian в першому турі змагання DRC вказало його розробникам на масу недоліків конструкції незважаючи на те, що RoboSimian міг лазити по деревах і працювати з людським суспільством більш ефективно, ніж попередні моделі. Відразу ж після закінчення змагання фахівці NASA взялися за розробку нового, більш досконалого робота, який отримав назву Surrogate. І ось, через шість місяців з моменту початку роботи, робот Surrogate не тільки має повністю закінчену конструкцію, він вже встиг взяти участь в декількох випробуваннях.

Робот Surrogate має більш традиційну для роботів конструкцію, ніж робот RoboSimian. Корпус робота стоїть у вертикальному положенні зверху самохідного візка платформи Talon на гусеничному ходу. Він являє собою  більш посилений варіант одного з маніпуляторів, що володіє декількома ступенями свободи. Нагорі цього маніпулятора розташовується платформа, до якої кріпляться дві традиційні руки-маніпулятора Robotiq, «голова» робота, оснащена камерами і датчиками.

Робота Surrogate не можна назвати досить «гуманоїдним», проте, з його рухомим корпусом, двома руками-маніпуляторами, і вертикальним положенням він більше відповідає цьому терміну, ніж його попередник, робот RoboSimian. Висота робота Surrogate становить 1.4 метра, а вага – понад 90 кілограмів. 

З деякими завданнями Surrogate може впоратися набагато краще ніж RoboSimian. Проте, він не може пересуватися через уламки будівельного матеріалу, а також підійматися на сходи. Крім цього, всі датчики робота Surrogate знаходяться в його голові, в той час як датчики робота RoboSimian були розкидані по всьому тілу.

«Surrogate – це платформа для виконання типово людських завдань і для роботи на рівній поверхні. Проте, RoboSimian – це універсальне рішення, яке може виявитися більш конкурентоспроможним у багатьох випадках»- розповідає Бретт Кеннеді, дослідник лабораторії JPL. 

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...