Морська вітряна електростанція Moray East «дала першу електроенергію»

Спільне підприємство EDP Renewables і Engie’s Ocean Winds (OW) поставило першу електроенергію з морської вітряної електростанції Moray East потужністю 950 МВт біля узбережжя Шотландії.

Перша електроенергія експортувалась у Національну мережу через свою нову підстанцію на південь від Нью-Дір в Абердинширі для використання будинками та промисловістю Великобританії.

Морська вітряна електростанція Moray East «дала першу електроенергію»
Морська вітряна електростанція Moray East «дала першу електроенергію»

Вітроелектростанція все ще будується, але використана інженерна методологія дозволяє експортувати електроенергію до встановлення всіх 100 турбін.

Moray East буде оснащена турбінами потужністю 9,5 МВт від данської Vestas – одного з найбільших у світі виробників вітрогенераторів.

Виконавчий директор OW Спірос Мартініс сказав: “Після десятиліття роботи та співпраці зі спільнотами та підприємствами на північному сході Шотландії, це досягнення є довгоочікуваним для всіх учасників. Воно являє собою ще один крок на шляху переходу Шотландії до чистої енергетики. Але це тільки початок, адже наразі залучені лише перші турбіни з нашого першого проекту, попереду нас чекає набагато більше.”

Головний операційний директор OW Гжегож Горскі додав: “Місія компанії полягає у перетворенні шельфового вітру в один з основних джерел енергії. При цьому використання буде з більш ефективних і стійких рішень для вітроенергетики по всьому світу. І Moray East є яскравим прикладом успіху та новаторства на цій арені.”

Виконавчий директор Ocean Winds UK Ltd Ден Фінч зазначив: “Ми завжди розглядали Moray East як наш перший проект. Moray West наразі знаходиться на етапі будівництва.”

Подальший розвиток морського вітру у водах Шотландії, включаючи Moray Firth, буде забезпечений процесом лізингу ScotWind, який завершується 16 липня 2021 року. І вперше за десятиліття нові ділянки морського дна Шотландії стануть доступними для освоєння морського вітру.

Moray East буде виробляти достатньо електроенергії, щоб щорічно економити 1,4 мільйона тонн еквівалента CO₂ (за умови заміщення виробництва газу). Електроенергія буде продаватися за ціною 57,50 фунтів стерлінгів МВт-год, що, за словами оператора, є найнижчою вартістю з усіх нових поновлюваних джерел енергії. А також це на 2/3 менше, ніж в офшорних вітряних електростанцій, що діють сьогодні у Великобританії (які зазвичай продають МВт-год вище за 140 фунтів стерлінгів).

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Французький цементний гігант LafargeHolcim об’єднується з підрозділом GE по переробленню поновлюваних джерел енергії

Підрозділ General Electric з поновлюваних джерел енергії й LafargeHolcim, найбільший у світі виробник цементу, уклали угоду з перероблення лопатей вітрових турбін.

Китайські лідери в області електромобілів прогнозують, що до 2030 року на місцевому ринку будуть домінувати автомобілі на новій енергії

Транспортні засоби на новій енергії будуть домінувати на найбільшому автомобільному ринку у світі приблизно через десять років. Про це заявили два керівники...

Shine – портативна вітрова турбіна для шукачів пригод

Канадський стартап Aurea Technologies розробляє та виробляє портативні системи відновлюваної енергії для світового ринку. Турбіна Shine - це перший споживчий продукт компанії,...