Французький цементний гігант LafargeHolcim об’єднується з підрозділом GE по переробленню поновлюваних джерел енергії

Підрозділ General Electric з поновлюваних джерел енергії й LafargeHolcim, найбільший у світі виробник цементу, уклали угоду з перероблення лопатей вітрових турбін.

Меморандум про взаєморозуміння дозволить компаніям зосередитися на вивченні «рішень для економіки замкнутого циклу». Ділові практики, пов’язані з ідеєю циркулярної економіки, набули поширення в останні роки, і багато компаній по всьому світу прагнуть працювати так, щоб мінімізувати відходи.

Французький цементний гігант LafargeHolcim об'єднується з підрозділом GE по переробленню поновлюваних джерел енергії
Французький цементний гігант LafargeHolcim об’єднується з підрозділом GE по переробленню поновлюваних джерел енергії

У заяві компанії додали, що вони вивчають «нові способи утилізації лопатей, у тому числі будівельного матеріалу для будівництва нових вітряних електростанцій».

Оголошені плани партнерів, засновані на наявних наразі відносинах між двома компаніями. У червні минулого року GE Renewable Energy заявила, що збирається співпрацювати з LafargeHolcim й іншою фірмою, COBOD International, для розроблення вітрових турбін, що використовують бетонні основи, надруковані на 3D-принтері.

Питання про те, що робити з лопатями вітрових турбін, коли вони більше не потрібні, є головним болем для галузі. Це пов’язано з тим, що композитні матеріали, використовувані в їх виробництві, важко переробляти, і більшість лопатів потрапляє на звалища після закінчення терміну їх служби.

У міру того, як уряди всього світу намагаються нарощувати свої потужності з поновлюваних джерел енергії, кількість вітряних турбін на планеті, схоже, буде тільки зростати. Це, своєю чергою, збільшить тиск на сектор, щоб знайти стійкі рішення по утилізації лопатів.

За останні кілька років основні гравці у вітроенергетиці оголосили про плани спробувати розв’язати цю проблему. Буквально минулого тижня данська компанія Orsted заявила, що буде «повторно використовувати, утилізувати чи відновлювати» всі лопаті турбін у своєму світовому портфелі вітрових електростанцій після їх виведення з експлуатації.

У квітні було оголошено, що співпраця між науковими колами та промисловістю буде зосереджена на переробленні виробів зі скловолокна. Цей крок у кінцевому підсумку може допомогти скоротити кількість відходів, вироблених лопатями вітряних турбін.

У грудні минулого року GE Renewable Energy і Veolia North America підписали «багаторічну угоду» про перероблення лопатей, знятих з берегових вітряних турбін у Сполучених Штатах. А у січні 2020 року вітроенергетичний гігант Vestas заявив, що має намір виробляти безвідходні турбіни вже до 2040 року.

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...