Joby Aviation спорудить вертипорти eVTOL над багатоповерховими паркінгами

Joby Aviation – електрична авіаційна компанія, що базується в Північній Каліфорнії, планує запустити власні служби повітряного таксі eVTOL у США. Електричні повітряні таксі VTOL будуть набагато дешевшими та тихішими, ніж звичайні вертольоти. Крім того, вони є повністю екологічними. Метою всієї індустрії повітряної мобільності є постачання тисячі транспортних засобів у небо над кожним великим містом. Наразі компанія працює над тим, щоб значно розширити можливості зльоту та посадки. Вона підписує нові партнерські відносини, які дозволять їй розміщувати екологічні вертипорти на багатоповерхових автостоянках по всій Америці.

Joby Aviation спорудить вертипорти eVTOL над багатоповерховими паркінгами

Звісно, деяким компаніям буде доцільно придбати трохи землі та побудувати власний вертипорт – як зробила фірма Lilium для міських поїздок eVTOL по Флориді. Однак, компаніям, які зосереджуються на перевезеннях пасажирів між великими містами на тривалі дистанції, буде потрібен доступ до першокласної нерухомості.

Нещодавно був підписаний перший офіційний договір про співпрацю між компанією Joby Aviation та оператором автостоянки Reef Technology, яка володіє понад 5000 майданчиками у “всіх ключових мегаполісах США”. Партнерство має намір перетворити автостоянки на “центри мобільності”, місця, де повітряні таксі eVTOL зможуть спокійно паркуватися поряд з громадським транспортом, скутерами та велосипедами.

Joby Aviation спорудить вертипорти eVTOL над багатоповерховими паркінгами
Joby Aviation спорудить вертипорти eVTOL над багатоповерховими паркінгами

“Завдяки партнерству, – йдеться в пресрелізі, – Joby Aviation отримає доступ до безпрецедентного діапазону місць на даху у всіх ключових мегаполісах США, а також до механізму фінансування, придбання та розвитку нових місць для скайпортів. Компанія спочатку зосередиться на Лос-Анджелесі, Маямі та столичних районах Нью-Йорка і Сан-Франциско”. Угода також передбачає співробітництво з NPG, компанією з придбання нерухомості, з метою вибору майбутніх місць для спорудження вертипортів. 

Звичайно, є певні проблеми, які необхідно вирішити перш ніж користуватися скайпортами. По-перше, автостоянки потрібно модернізувати за допомогою потужних електричних систем, здатних до швидкого заряджання великих батарей літаків eVTOL. Більш складним буде завдання переконати авіаційні органи дозволити системам eVTOL робити посадку в таких густонаселених районах як автостоянки.

Проте компанію не лякають ці проблеми, вона впевнено робить кроки, аби  домінувати на ринку повітряної мобільності. У неї один з найкращих літаків з шістьма роторами у цьому секторі, який вже побудований та перевірений понад тисячу разів. Він розрахований на перевезення п’яти пасажирів на відстань 5-150 миль (8-240 км) зі швидкістю 320 миль/год. Передбачається, що кожен літак здійснюватиме польоти протягом 7 годин на день і проводитиме 12 годин в експлуатації – або 2300 годин на рік та 4500 годин в експлуатації. Запускати власні пасажирські послуги компанія буде через додаток, який розробляє власноруч, а також через додаток компанії Uber.

Компанія тісно співпрацює з FAA – Федеральним управлінням цивільної авіації США – щодо сертифікації транспортного засобу. Крім того, колишній виконавець обов’язків адміністратора FAA входить до складу компанії, і вже отримав першу акредитацію військової льотної придатності eVTOL від ВПС США.

Варто зазначити і про співпрацю компанії з Toyota, яка, до речі, є одним з інвесторів повітряних таксі. Таке партнерство в галузі інфраструктури ставить Joby попереду інших компаній, які спеціалізуються на розробці повітряних таксі.  Компанія заявляє, що має на меті запровадити масштабну службу повітряного таксі до 2024 року.

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...