Міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Хіросі Каджіяма пообіцяв виділити 10 мільярдів доларів фінансової допомоги країнам АСЕАН. Ці кошти підуть на досягнення прогресу в енергетичному переході.
Заходи підтримки та дорожня карта для змін були викладені під час віртуальної зустрічі з міністрами енергетики країн АСЕАН. Вони включатимуть позики та інвестиції як державного, так і приватного секторів в Японії з упором на зростання ЗПГ та поновлюваних джерел енергії.
Під час зустрічі міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Хіросі Каджіяма зазначив: “Ми, жителі Азії, не повинні пропустити цю тенденцію, а розглядати її як можливість переходу до системи чистішого суспільства, так і стійкого зростання.”
Зокрема, в Азії, де попит на енергію надалі буде тільки зростати, важливо зосередитися на різноманітному та реалістичному енергетичному переході. При цьому потрібно використовувати можливі джерела енергії та технології, беручи до уваги особливості кожної країни, а також відмінності у географічних характеристиках і фазах розвитку.

Фінансування є частиною Японської ініціативи по переходу на енергоносії в Азії. В межах угоди буде надана підтримка у розробці вуглецевої нейтральності та дорожніх карт переходу до енергетики.
Японія також прагне прискорити розвиток і впровадження офшорних морських вітроенергетичних установок, що використовують аміак і водень.
Експерт з питань інфраструктури Джон Йіп з Pinsent Masons сказав: “Ця підтримка з боку уряду Японії заслуговує схвалення.” Експерт визнає, що розвинені регіональні економіки повинні зіграти роль у забезпеченні декарбонізації всього азіатського регіону. Країни, що розвиваються, як і раніше стикаються з проблемами доступності, а декарбонізація – це додаткові витрати, які деяким з цих країн може бути важко профінансувати.
Країни-члени АСЕАН, яким буде надана підтримка, включають: Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, М’янма, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам.
Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці