Електромобіль Concept-I, який може стати найкращим другом

Японська компанія Toyota представили концепт електрокара Concept-I на виставці CES 2017 у Лас-Вегасі. Toyota Concept-I розроблений дослідницьким центром CALTY Design Research у місті Ньюпорт-Біч, штат Каліфорнія.

Концепт-кар демонструє бачення про те, як автомобілі майбутнього повинні взаємодіяти з водіями.

Електромобіль Concept-I
Електромобіль Concept-I

Головним елементом Concept-I є система штучного інтелекту, що має назву Yui.  Вона спілкується з водієм за допомогою світла і звуку. Yui стежить за реакцією водія в різних дорожніх умовах, щоб запропонувати автоматизовану підтримку водія при необхідності. З’являється система на зовнішніх дверях для вітання з водієм та пасажирами. Для виведення певної інформації Yui використовує всі доступні поверхні інтер’єру. На задній частині автомобіля відображаються повідомлення для інших водіїв, що сповіщають про наміри повороту чи небезпеки. Передня частина  Concept-i повідомляє  про те, чи знаходиться авто в автоматичному режимі чи у ручному приводі.

 Розроблення авто було за філософією  «кінетичного тепла». Розуміння кінетики розкривається у гнучкості реагування машини на умови, а тепла – у привабливості  для людей.

За допомогою мобільного додатка на планшеті чи телефоні, водій озвучує Yui кілька фактів про себе, тим самим ніби заповнює коротку анкету. Concept-i може виявити, те що відчуває водій завдяки біометричним датчикам по всьому авто. Система також самостійно вивчає звички і вподобання водія, підлаштовуючись під них. Для аналізу настрою людини  піддається навіть  тон голосу і манера розмови.

Якщо водій перебуває у стані сильного чи небезпечного  напруження , то електрокар переходить  у режим автоматизованого водіння. Керівництво Concept-i забезпечує спокій та безпеку душі на основі Toyota «Mobility Teammate Concept».

Автомобіль може створити «карту емоцій». Він періодично створює графік емоційного стану водія та інформацію по GPR. Застосовуючи зібрані дані, електрокар може показувати більш приємні та нові маршрути як невеликі об’їзди, оплачувати наперед місце паркування. Авто також вибирає колірне оформлення інтер’єру під настрій користувача. 

Для Concept-i  не потрібна традиційна приладова панель. Він забезпечує новий досвід користувача через інтуїтивну зону HMI з агентом через 3D-HUD – головний дисплей.У задній частині салону передбачені проектори , які виведуть картинки з камер на бічні стійки, щоб усунути сліпі зони. Режим руху (автоматичний або ручний) наочно відображається зміною підсвічування в ногах, а також зовнішнього освітлення.

Характеристика Toyota Concept:  довжина – 4,5 м, ширина – 1,8 м та висота -1,4 м. Авто має електричний двигун та може проїхати на одній зарядці до 300 км.

Електромобіль оснащений великою площею скління та привертає увагу своїми гільйотинними дверцятами. Салон виконаний у стилі мінімалізму та розрахований на чотирьох осіб.

Електромобіль Concept-I
Електромобіль Concept-I

Керівник Науково-дослідного інституту Toyota, Гілл Пратт, говорить про новий автомобіль: “Він може стати більш ніж корисним другом, таким другом, який доглядає за тобою”. Однак він констатує, що для самостійного керування автомобілями ще належить пройти довгий шлях, враховуючи абсолютну нетерпимість громадськості до дефектів машини. Концептуальний автомобіль Toyota не призначений для масового виробництва та використання в дорозі; це, просто, демонстрація бачення компанії щодо майбутніх транспортних засобів, що сприяє безпеці та особистому залученню.

Електромобіль Concept-I

Випуск першого авто планується до кінця 2020 року.

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...