Дві ірландські вітрові електростанції Statkraft вироблятимуть електроенергію до кінця 2022 року

Норвезька енергетична компанія Statkraft оголосила, що дві нові ірландські вітрові електростанції будуть здані в експлуатацію до кінця наступного року.

Минулого року Statkraft отримав схвалення для двох проектів на першому урядовому аукціоні. Разом проекти мають потужність 57 МВт, цього цілком достатньо для живлення 45 тисяч ірландських будинків.

Виконавчий директор компанії Statkraft Ireland Кевін О’Донован сказав: “Обидва проекти є важливими з точки зору енергетики країни, вони зроблять важливий внесок у досягнення наших цілей у галузі поновлюваних джерел енергії до 2030 року.”

Дві ірландські вітрові електростанції Statkraft вироблятимуть електроенергію до кінця 2022 року
Дві ірландські вітрові електростанції Statkraft вироблятимуть електроенергію до кінця 2022 року

Уряд зобов’язався до 2030 року виробляти в Ірландії 70% електроенергії з поновлюваних джерел (минулого року цей показник сягнув 43%). Для досягнення даної цілі необхідні ще додаткові п’ять гігаватів потужності.

Пан О’Донован нещадно заявив виданню Irish Independent, що безпека енергопостачання Ірландії знаходиться у «нестабільному» положенні. “Включення у мережу більшої кількості енергії вітру та сонця матиме вирішальне значення.”

Наразі Statkraft розглядає Ірландію як один зі своїх основних ринків після придбання ірландського підрозділу Element Power у 2018 році. Компанія готує заявки на будівництво ще шести вітрових електростанцій загальною потужністю 320 мегаватів.

Одна з них – це морська вітрова електростанція в Ірландському морі, відома як North Irish Sea Array. Цей проект здатний генерувати до 500 мегаватів відновлюваної енергії для 500 тисяч будинків.

Варто відзначити, що Statkraft – не єдина компанія, яка бере участь у програмі ірландського уряду з поновлюваних джерел енергії.

Німецький енергетичний гігант RWE реалізує гігавати проектів, включаючи наземний вітер, офшорні турбіни та акумулятор. ESB та норвезький Equinor досліджують п’ять об’єктів біля ірландського узбережжя, які, на їх думку, можуть генерувати достатньо енергії вітру для живлення чотирьох мільйонів будинків.

Тому пан О’Донован зазначив: “Із надлишком чистих природних ресурсів Ірландія може стати світовим лідером, коли мова заходить про те, щоб забезпечити наші будинки та нашу країну відновлюваними джерелами енергії.”

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...