Прибережний арктичний морський лід тоншає швидше, ніж вважалося раніше

Відповідно до недавно опублікованого дослідження, лід у таких місцях, як Карське, Лаптєвих і Чукотське моря, які межують з частинами Сибіру й Аляски, стоншується майже у два рази швидше, ніж припускали раніше.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що попередні дослідження у неповному обсязі враховували ключову змінну в Арктиці: вплив зміни клімату на сніг.

Арктика разом з Антарктикою діють як світовий холодильник. Білий сніг і лід у цьому регіоні відбиває тепло назад у космос, у той час, як інші частини планети продовжують поглинати тепло.

Прибережний арктичний морський лід тоншає швидше, ніж вважалося раніше
Прибережний арктичний морський лід тоншає швидше, ніж вважалося раніше

Зникнення льоду у цих регіонах не тільки призведе до підвищення глобальної температури. Це також підвищить ризик екстремальних погодних умов і повеней у багатьох прибережних регіонах по всьому світу.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона (UCL), які очолювали дослідження з моделювання, дали свої коментарі. Вони заявили, що витончення прибережного арктичного льоду також має наслідки для діяльності людини у цьому регіоні. Це стосується судноплавства по Північному морському шляху та видобутку ресурсів з морського дна, а саме нафти, газу та інших корисних копалин.

Аспірант Каліфорнійського університету у галузі наук про Землю і провідний автор дослідження Роббі Маллетт також дав свої коментарі. Вчений зазначив, що збільшення кількості суден, що йдуть по маршруту навколо Сибіру, зменшить викиди палива та вуглецю, необхідні для переміщення товарів по всьому світу, особливо між Китаєм та Європою. Однак це збільшить ризик розливів палива в Арктиці, наслідки яких можуть бути жахливими.

Стоншування прибережного морського льоду також турбує корінні народи, оскільки через це поселення на узбережжі стають все більш уразливими для сильних погодних умов. 

У межах свого дослідження експерти вивчили дані супутника CryoSat-2 European Space Agency (ESA) для розрахунку товщини морського льоду.

Команда також використовувала оновлену карту снігу, що отримала назву SnowModel-LG, для розрахунку висоти та щільності сніжного покриву у прибережних арктичних районах.

Попередні розрахунки товщини льоду базувалися на карті, яка востаннє оновлювалась два десятиліття тому.

Багаторічний лід пережив не один сезон, і, як правило, він набагато товщий, а ніж однорічний. Але в останні кілька десятиліть, як показують дослідження, через потепління Арктики зникла велика частина багаторічних льодовиків. У молодшого льоду, який залишився, не було стільки часу, щоб накопичити сніг.

Учені виявили, що швидкість танення морського льоду у прибережних арктичних районах була на 70-100% швидше, ніж вважалося раніше.

Професор Жюльєн Строве з UCL Earth Sciences, яка є співавтором дослідження, сказала: “При вимірюванні товщини морського льоду існує ряд неточностей. Але ми вважаємо, що наші нові розрахунки є важливим кроком вперед у плані більш точної інтерпретації даних, які ми отримуємо за допомогою супутників. Ми сподіваємося, що ця робота може бути використана для більш точної оцінки ефективності кліматичних моделей, які прогнозують наслідки довгострокової зміни клімату в Арктиці.”

Дослідження фінансувалося Радою з досліджень навколишнього середовища Великобританії, European Space Agency (ESA). А також фінансування було від Національного управлінням США з аеронавтики та дослідженням космічного простору (NASA).

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...