Органічні сонячні батареї Dracula Technologies можна надрукувати на струменевому принтері

Організація Об’єднаних Націй прогнозує, що кількість електронних відходів досягне цього року 52,2 млн тонн, і значна частина з них – це споживчі акумулятори від електромобілів. 

Французький стартап Dracula Technologies пропонує розв’язати цю проблему за допомогою органічних фотоелементів, що утворюються методом струменевого друку. Розроблені на основі цієї технології модулі отримали назву LAYER, що є абревіатурою від фрази Light As Your Energetic Response – «світло як ваша енергетична відповідь». Пристрої призначені для живлення побутових пристроїв з невисоким енергоспоживанням. Відбувається це завдяки збору розсіяного світла, в тому числі від штучних джерел, всередині приміщень. 

Оскільки фотоелектричні модулі є надрукованими, а не виготовленими з кремнію, їх форму можна легко підлаштувати для задоволення різноманітних потреб, використовуючи струменевий друк. Перед друком та з метою оптимізації роботи модулів розробники технології виконують деякі роботи з обробки зображень. 

Органічні сонячні батареї Dracula Technologies можна надрукувати на струменевому принтері
Органічні сонячні батареї Dracula Technologies можна надрукувати на струменевому принтері

На відміну від багатьох батарей, в модулях не використовуються рідкісноземельні або важкі метали, такі як літій. Натомість вони створені з матеріалу на основі вуглецю. Для створення фотоактивних фарб  для принтера використовуються лише органічні матеріали.

Для захисту від ультрафіолетових променів, вологості та зовнішнього забруднення, використовувані матеріали капсульовані в гнучкі бар’єрні плівки. Таким чином, ефективність залишається на тому ж високому рівні протягом довгого часу.

Окрім того, що LAYER є кращим пристроєм для навколишнього середовища і є економним для людей. Компанія стверджує, що загальна вартість органічних модулів у чотири рази менша у порівнянні з акумуляторними літій-іонними батареями.

Наразі Dracula Technologies співпрацює з різними виробниками як електромобілів, так і побутової техніки. Нещодавно стартап розпочав партнерство з японською компанією Renesas Electronics та AND Technology Research (ANDtr), щоб створити автономний пристрій IoT, який зможе швидко заряджати невеликі пристрої. І при цьому він не використовуватиме акумуляторну батарею.

Промисловими партнерами Dracula Technologies є MGI Digital, технологічна компанія з цифрового друку та оздоблення, та ISRA Cards, яка виробляє високоцінні електронні картки. Компанія також є частиною Solar Impulse Foundation #1000 Solutions, яка займається впровадженням екологічних інновацій у великих масштабах.

Dracula Technologies була заснована в 2011 році громадською дослідницькою організацією після реалізації проекту у співпраці з Французькою комісією з альтернативної та атомної енергії. Генеральний директор Бріс Крушон побачив комерційний потенціал технології, і після шести років досліджень та розробок, LAYER був запущений через програму Hello Tomorrow для глибоких технологічних стартапів.

Наразі Dracula Technologies залучила загалом 4,4 млн євро. Цю суму Dracula Technologies використовує для збільшення виробництва своїх фотоелектричних модулів. Компанія планує перейти до своєї промислової фази в 2024 році з метою виробництва мільйонів модулів на рік.

Читайте найцікавіші еконовини АРТ-ЕНЕРГО в Telegram та Фейсбуці

Подібні статті

коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярне

Macquarie Asset Management інвестує 90 мільйонів євро у сонячну енергетику в Іспанії

Macquarie Asset Management – спеціаліст, що надає клієнтам спеціалізовані інвестиційні рішення з широким спектром можливостей, має намір інвестувати 90 млн євро у...

Symbio Infrastructure обрала Siemens Energy як постачальника технологій для першого у світі заводу зі зрідження природного газу

Канадська Symbio Infrastructure («Symbio») і німецька Siemens Energy оголосили про укладення угоди. Згідно з угодою Siemens Energy надаватиме інженерні послуги, комплексне обладнання...

Байден наголошує на утилізації акумуляторів для електромобілів

Адміністрація Байдена наголошує на збільшення масштабів утилізації акумуляторів для електромобілів. Поштовхом до цього став висновок 100-денного огляду прогалин у ключових областях. Розглядалися...